Wkrętarka to urządzenie służące wkręcaniu oraz wykręcaniu śrub i wkrętów. Są dwa rodzaje wkrętarek akumulatorowe i stacjonarne. Te pierwsze mają wbudowany akumulator, który ładowany jest poprzez podłączenie do źródła prądu, jest to bardzo wygodna forma, ponieważ możemy z nią wyjść i do momentu, kiedy akumulator się nie rozładuje nie jesteśmy ograniczeni kablami.

Drugi rodzaj to wkrętarka stacjonarna jak sama nazwa wskazuje nie ma możliwości przemieszczania się z nią, ponieważ przez cały okres pracy musi być podłączona do źródła prądu. Te stacjonarne coraz rzadziej są używane ze względu na mniejszy komfort użytkowania, chociaż jest wielu zwolenników tego rodzaju wkrętarek. Można pomyśleć, że takie narzędzie jest zbędne, przecież kiedyś nie było wkrętarek i wszyscy radzili sobie śrubokrętami i nadal to robią, co innego, jeśli czyjaś praca polega na przykład składaniu mebli, jest odpowiedzialny za przygotowanie ekspozycji albo zajmuje się montażem już u klienta, wówczas praca przebiega dużo szybciej, jeśli w pobliżu znajduje się wkrętarka.

Należy jej używać z uwagą i wyczuciem po pierwsze ze względu na swoje bezpieczeństwo jak również mebla. Zbyt mocno wkręcona śruba do mebla, który nie jest z wyjątkowo twardego i odpornego surowca może doprowadzić do pęknięcia już nie mówiąc o trudnościach z jej odkręceniem. Ważny też jest kąt wkręcania śruby, musi być on idealnie prosty, aby nie doprowadzić do powiększenia otworu na śrubę, co w przypadku szuflad, półek może mieć ogromne znaczenie przy wypoziomowaniu ich.

.