Co to znaczy, że urządzenie jest udarowe? Udar to system za pomocą, jakiego działa, to wytwarzanie cyklicznych uderzeń, które przekazywane są na urządzenie. Te, które mają taki system nazywane są na przykład wiertarką udarową, młotem udarowym i wiele innych.

Jest to urządzenie, które wymaga siły, ponieważ wytwarzane urządzenia działają w taki sposób, że „odrzucają” od powierzchni w związku z tym mało spotykanym widokiem jest kobieta z wiertarką czy innym urządzeniem udarowym. Cała budowa tych urządzeń sprawia, że są używane najczęściej przy generalnych remontach, budowach czy przebudowach.

Mają ogromną siłę dodatkowo są głośne w użytku, dlatego podczas pracy z takim urządzeniem dobrze wyposażyć się w tak zwane stopery lub słuchawki do uszu. Jeśli używamy takich urządzeń w bloku, kamienicy to niestety te nieprzyjemne odgłosy dochodzą również do sąsiadów szczególnie, jeśli nasze ściany to nic innego jak żel beton.

Jest to niezwykle drążący odgłos. W związku z rozwojem techniki i technologii może w przyszłości pojawią się takie urządzenia, którymi będzie można zdalnie kierować dodatkowo nie będą tak hałaśliwe dla pracujących z nim jak również tych mieszkających w bliskim sąsiedztwie.

Przy pracy z takimi narzędziami warto również pamiętać o maseczkach, które są niezbędne, jeśli w pomieszczeniu podczas remontu czy budowy pojawia się dużo pyłu po pierwsze przeszkadza pracy, ponieważ działa drażniąco na nos i gardło, ale przede wszystkim dostaje się do płuc, co nie jest już tak całkowicie bez znaczenia..